Slovensko Slovensko
new domains

Nové doménové koncovky sú tu!

Zaistite si nové domény hneď!


Od roku 2014 je na World Wide Web nový priestor! V nasledujúcich mesiacoch sa na svete objavia stovky nových doménových prípon.

Tu nájdeš perfektné nové doménové koncovky pre tvoju premiéru na webe.

Podrobnosti: Výhody a použitie, Definície, Časté otázky, Časté otázky pre firmy.

new domains

Zaregistrovať

Tieto doménové prípony už boli uvoľnené, môžete si ich okamžite zaregistrovať. Ceny sú ročný registračný poplatok za príslušnú doménu.

Predobjednávka

Tieto nové doménové prípony si môžete predobjednať. Urobíme všetko pre to, aby sa požadovaná doména zaregistrovala pred spustením. Podrobnosti

Rezervovať

Môžete si nezáväzne rezervovať tieto nové doménové prípony. Hneď ako budú k dispozícii na predobjednávku, budeme vás informovať. Podrobnosti

loading
check it

Skontrolovať to

Kedy sa jednotlivé domény spustia?

{{yearRange[1]}}
{{focusedTopLevelDomain.name | prepareTopLevelDomain}} - Registrácia naživo sa už začala. {{focusedTopLevelDomain.name | prepareTopLevelDomain}} - Registrácia naživo začne {{focusedTopLevelDomain.landrush.date.formatted}} {{focusedTopLevelDomain.name | prepareTopLevelDomain}} - Očakáva sa začiatok registrácie naživo {{focusedTopLevelDomain.landrush.date.formatted || focusedTopLevelDomain.landrush.string}} {{focusedTopLevelDomain.name | prepareTopLevelDomain}} - Dátum začiatku registrácie naživo momentálne nie je známy Objednať

Ďalšie domény najvyššej úrovne spúšťané súčasne:

{{focusedTopLevelDomain.price.formatted.regular}} ročne

Uvedené ceny sú vrátane 20,00% DPH.

Kvôli špeciálnym ponukám môže byť cena za prenos odlišná od ceny novej registrácie.
Za žiadne informácie o stave dostupnosti domény nenesieme zodpovednosť.

Chcete si zarezervovať ?

Zatiaľ nie som zákazník easyname. Nezáväzne si uložte pre mňa do záložiek túto doménu a oznámte mi ďalšie informácie hneď, ako bude priradená doménová prípona k dispozícii.

 
 

Uvedený e-mail bude použitý výhradne na odoslanie informácií o dostupnosti (cena, dátum začiatku) požadovanej doménovej prípony. Ak sa neskôr rozhodnete využiť exkluzívnu záväznú objednávku ponúkanú e-mailom, je potrebné zaregistrovať si konto v službe easyname pomocou danej e-mailovej adresy. Hore spomenutý e-mail bude použitý na ďalšie rezervácie v tejto relácii.

Zatiaľ nie som zákazník easyname

Som zákazník služby easyname a chcem načas dostávať informácie o dostupnosti požadovanej doménovej prípony, ako aj ponuku na záväznú predobjednávku domény.

Už som zákazník easyname

Výhody a využitie

Krátke doménové názvy majú neprekonateľnú výhodu: vo väčšine prípadov sa skladajú z jedného slova a dajú sa teda ľahko zapamätať. Vyzerajú tiež vďaka malému počtu znakov atraktívnejšie pri zdieľaní v spoločenských sieťach. Ak bolo v minulosti ťažké alebo nemožné zaregistrovať si krátke a príznačné doménové názvy, nové domény TLD túto možnosť ponúkajú.

  • rozumný počet znakov
  • ľahké na zapamätanie a reprodukovanie
  • výhoda v spoločenských sieťach vzhľadom na krátku URL adresu

Veľké množstvo domén najvyššej úrovne tiež znamená väčší a pružnejší rozsah potenciálnych adries pre vaše nové webové projekty. Pomocou špecifických domén najvyššej úrovne môžete výrazne vylepšiť a konkretizovať viditeľnosť.

Nové TLD umožňujú identifikáciu odvetví. Ste odborník v technológii, školeniach, kariérnom raste alebo obchodnom sektore, prípadne poskytujete zásobovanie a turistické služby? Potom určite nájdete najvhodnejšiu spomedzi viac než 700 nových domén najvyššej úrovne. Domény najvyššej úrovne, ako sú napríklad .university, .academy, .careers, .app, .mail, .host, .hotel, .bar, .pub or .career nikoho nenechajú na pochybách o službách, ktoré poskytujete.

Špeciálne zaobchádzanie s prevádzkovateľmi (online) obchodov. Teraz môžu svoju ponuku prezentovať pomocou nových doménových prípon, ako sú napríklad .shop, .luxury, .discount, .kaufen alebo .auto.

Nová forma zemepisných doménových prípon je oblastné odlíšenie medzi jednotlivými mestami a oblasťami. Je to výhodné najmä pre miestne firmy. Produkty a služby zamerané na konkrétne miesto sa budú môcť v budúcnosti zobrazovať spôsobmi ich konkrétnej domény najvyššej úrovne.

Domény TLD, ako sú napríklad .wien, .berlin, .hamburg a .tirol sa stávajú čoraz obľúbenejšie, najmä medzi cestovnými agentúrami. Z výhod tejto novej ponuky však ťažia aj viaceré spoločnosti zamerané na konkrétnu oblasť.

Jednotlivé predtým spomínané výhody sú dostatočný dôvod na registráciu novej domény najvyššej úrovne. Ďalšia výhoda je tá, že pomocou niektorých z nových doménových prípon je do URL adresy vložené ďalšie kľúčové slovo. Ukáže sa, aký celkový dopad má tento faktor na výsledky vyhľadávania.

V stručnosti sa dá povedať, že bude k dispozícii veľa krátkych a príznačných doménových názvov. Okrem toho je možné pohodlne pomocou nových domén TLD budúce webové stránky priradiť rôznym odvetviam, službám a oblastiam. Tieto domény podporia cielenejší pozitívny dojem a ponúknu tiež užitočnú orientáciu pre tých, ktorí niečo hľadajú.

Definície

ICANN je skratka pre Internet Corporation for Assigned Names and Numbers. Tento úrad bol vytvorený s cieľom prinášať rozširovanie domén (TLD). Rozhoduje, ktorá spoločnosť alebo organizácia bude zodpovedať za konkrétne domény TLD. Žiadosti o nové domény TLD sa podávajú v ICANN, potom sú posudzované individuálne a urobia sa rozhodnutia o možnom použití.

Okrem všeobecných domén najvyššej úrovne (gTLD) sa tiež v súčasnosti rozlišujú domény najvyššej úrovne podľa krajín (kód krajiny TLD alebo ccTLD). Zatiaľ čo TLD podľa krajiny sú vygenerované z kódu príslušnej krajiny (.at pre Rakúsko, .de pre Nemecko a .ch pre Švajčiarsko), všeobecné doménové prípony môžeme rozdeliť ma sponzorované (sTLD) a nesponzorované (uTLD).

Všeobecné TLD (gTLD)

Zatiaľ čo nesponzorované domény TLD spravuje ICANN a Internet Society, sponzorované domény TLD sú navrhované domény určitých spoločností a organizácií používané v súlade s predtým odsúhlasenými predpismi.

Sponzorované TLD

Možno bude potrebné splniť určité požiadavky.

Tých, ktorí chcú používať doménu pomocou sponzorovanej domény TLD, treba okrem toho informovať o určitých požiadavkách a predpisoch týkajúcich sa používania takejto domény TLD.

Pri nedodržaní požiadaviek môžu byť podľa uváženia registra udelené pokuty. Môže to byť od odpojenia až po odstránenie domény. Ak sa napríklad rozhodnete pre obľúbenú doménu TLD .mobi, obsah príslušnej webovej stránky sa musí v každom prípade správne zobrazovať na mobilných telefónoch.

Medzi sponzorovanými doménami TLD sú popri iných aj .travel (cestovanie) alebo .xxx (sex).

Nesponzorované TLD

Nemusíte spĺňať žiadne obmedzenia ani predpisy.

Nesponzorované TLD sú domény pozostávajúce z troch alebo viacerých znakov a je možné ich prideliť určitej skupine. Obľúbené domény sú .net (network – sieť), .org (organizácia), .com (commerical – komerčné), .biz (biznis) alebo .name (name – meno).

Nesponzorované domény zvyčajne nemajú žiadne podmienky a musia byť dodržané predpisy.

Situácia je odlišná pri sponzorovaných TLD a niektorých doménach krajín.

Doména TLD pre krajinu (kód krajiny TLD alebo ccTLD)

Domény najvyššej úrovne pre krajiny sú pre používateľov príťažlivé z viacerých rozličných dôvodov. Okrem toho, že odkazujú na domovskú krajinu, niektoré sú obzvlášť vyhľadávané, pretože umožňujú vytvárať zaujímavé kombinácie.

Doména najvyššej úrovne .me (Montenegro – Čierna Hora) napríklad využíva veľkú obľúbenosť v hre so slovíčkami, ako napríklad like.me. Doména .fm Mikronézie je veľmi obľúbená v hudobnom priemysle a doména .tv Tuvalu sa používa v televízii.

Domény najvyššej úrovne pre konkrétne mestá a oblasti

Domény najvyššej úrovne pre mestá otvárajú nové obzory, najmä miestnym firmám.

Výhody domén najvyššej úrovne pre konkrétne mestá

  • Miesto, ktoré je vidieť priamo z URL adresy (.wien, .berlin, .bayern, .tirol, ...)
  • Vylepšená viditeľnosť v miestnom vyhľadávaní

Automaticky sa však predpokladá, že tieto domény majú najväčší zmysel vtedy, ak niekto prevádzkuje výrobný závod v danom meste/oblasti, prípadne poskytuje informácie o tomto meste/oblasti.

Register doménových názvov alebo NIC (Network Information Center) spravuje domény najvyššej úrovne.

Registrátori získavajú domény v rámci určitých TLD z registrov. Koncoví zákazníci dostávajú svoje domény prostredníctvom registrátorov.

Niektoré registre sú tiež registrátori.

Prehľad všetkých nových doménových koncoviek