Informácie o cenách

Nastavenie 0,00 €
Registrácia 9,90 €
Predĺženie 9,90 €
Transfer domény (vrátane ročného poplatku) 9,90 €
Zmena majiteľa 0,00 €
Úprava údajov domény 0,00 €

Užitočné informácie o doménach .de

Trendy & Všeobecné informácie

Doména .de je ccTLD, čo je miestne rozšírenie domény pre krajinu Nemecko. Doména najvyššej úrovne (krátky TLD) existuje od roku 1986 a je s viac ako 25 rokmi jedným z najstarších koncov domén po celom svete. Registrované adresy spravuje nemecké sieťové informačné centrum, skrátka DENIC.
V zásade si každý môže kúpiť doménu, ak je s ním kontakt správny z Nemecka, ale ak ho nemáte, vždy si môžete objednať tzv. vernostnú službu (správcu) z akejkoľvek krajiny je možné objednať. S viac ako 15 miliónmi registrovaných domén je ccTLD .de druhým najobľúbenejším TLD na svete po US doméne .com.

Všeobecné informácie

Transfer domény Transfer domény .de je možný
Transfer autorizačného kódu Pre transfer .de domény je potrebný autorizačný kód
Zabezpečenie domény Vo vašej doméne .de nemôžete nastaviť zámok prenosu
Zmena vlastníka Zmena vlastníka pre domény .de je možná
Medzinárodné doménové názvy (IDN) Vaša doména .de môže obsahovať špeciálne znaky
Číslicová doména Doména .de môže obsahovať len čísla
Registračný úrad DENIC eG (Webová stránka | Ustanovenia)

Obdobia

Nová registrácia 1 rok až do max. 10 rokov
Predĺženie 1 rok
Trvanie registrácie Registrácia domény .de trvá len pár sekúnd.
Výpovedná lehota Výpovedná lehota je 4 dní pred uplynutím platnosti domény.
Po neaktívnom ohlásení rozšírenia alebo ukončenia domény .de sa doména automaticky vráti do registra.

Osobitné ustanovenia

Dĺžka domény Doména .de môže byť dlhá medzi 1 - 63 znakmi. Možno použiť pomlčky, nie však na začiatku alebo na konci domény, a nie 2 po sebe idúce (napríklad aa-bb.de).
Kontakty technický kontakt, Kontakt k DNS a Kontakt pre administráciu musí zodpovedať tomuto typu kontaktu:
  • Súkromná osoba

Ďalšie informácie

Výhody

Doména .de je v skutočnosti k dispozícii iba operátorom, ktorých administratívny kontakt pochádza z Nemecka. Okrem tejto jedinej podmienky si každý človek a každá spoločnosť na celom svete môžu kúpiť a zaregistrovať doménu .de. Ak v Spolkovej republike neexistuje administratívna kontaktná osoba, easyname vám ponúka fiduciárnu službu. Registrácia vašich domén bude mať za následok tzv. Správcu, informácie o tom, ako postupovať, nájdete v procese objednávania.

Existujú mnohé možnosti použitia: obidve veľké nemecké spoločnosti úspešne používajú ccTLD, ako aj jednotlivcov, blogerov alebo novinárov , Rozšírenie .de získalo vysokú reputáciu na základe dekád histórie, ccTLD predstavuje súčasť nemeckého spracovania na internete - profituje z tejto dobrej povesti a dnes si zakúpí vašu osobnú doménu.

Samozrejme, existuje veľa možností na výber vašej individuálnej domény: Vyberte medzi 1 a 63 znakmi, špeciálne znaky sú povolené. Dokonca aj čisté číselné domény je možné jednoducho zaregistrovať v easyname. Výpovedná lehota je štyri dni pred uplynutím platnosti domény.

Geograficky, doména .de súvisí s .at ccTLD pre Rakúsko a .ch pre Švajčiarsko. Ďalšie domény, ktoré sú veľmi populárne v Spolkovej republike Nemecko, sú relatívne nedávna doména .eu Európskej únie, ktorá .net doména, doména .org a samozrejme najpopulárnejší svetový doména .com.

Štatistika

Doména .de je jednou z najpopulárnejších TLD na svete. Keď sa pozrieme len na ccTLD pre konkrétnu krajinu, rozšírenie .de je ccTLD, ktorý sa najčastejšie používa na celom svete. V porovnaní so všetkými doménami najvyššej úrovne je doména .de druhá ako bývalá výhradne gTLD .com .

V súčasnosti je registrovaných približne 15 miliónov registrovaných domén, vývoj je v dlhodobom horizonte veľmi pozitívny. V nemecky hovoriacich krajinách sa teší veľkej obľube, ale v súčasnosti je už veľa atraktívnych webových stránok, ktorí chcú zabezpečiť svoju osobnú a inovatívnu doménu, mali by rýchlo kúpiť príslušnú doménu a chceli sa zaregistrovať, pretože existuje úžasná konkurencia pre najlepšie domény ,

Live Chat
online
en