Informácie o cenách

Nastavenie 0,00 €
Registrácia 29,08 €
Predĺženie 29,08 €
Transfer domény (vrátane ročného poplatku) 29,08 €
Zmena majiteľa 21,67 €
Úprava údajov domény 0,00 €

Užitočné informácie o doménach .dk

Trendy & Všeobecné informácie

Doména .dk je doména špecifická pre danú krajinu (ccTLD) Dánska. Od 14. júna 1987 existuje toto rozšírenie domény - čím sa doména stáva jednou z najstarších na svete. Registrované internetové adresy s doménou najvyššej úrovne .dk spravuje DK Hostmaster.

Je zaujímavé, že doména .dk pre jednotlivcov, firmy a organizácie na celom svete, pretože každý používateľ internetu a správca si môže kúpiť a zaregistrovať svoju vlastnú doménu .dk. Politikou je len to, že na nákup a registráciu domény .dk musí byť uvedené číslo DPH.

Všeobecné informácie

Transfer domény Transfer domény .dk je možný
Transfer autorizačného kódu Pre transfer .dk domény nie je potrebný žiadny autorizačný kód.
Zabezpečenie domény Vo vašej doméne .dk nemôžete nastaviť zámok prenosu
Zmena vlastníka Zmena vlastníka pre domény .dk nie je možná
Medzinárodné doménové názvy (IDN) Vaša doména .dk môže obsahovať špeciálne znaky
Číslicová doména Doména .dk sa nemôže skladať len čísiel
Registračný úrad DK Hostmaster A/S (Webová stránka | Ustanovenia)

Obdobia

Nová registrácia 1 rok až do max. 10 rokov
Predĺženie 1 rok
Trvanie registrácie Registrácia domény .dk trvá maximálne jeden deň
Výpovedná lehota Výpovedná lehota je 23 dní pred uplynutím platnosti domény.

Osobitné ustanovenia

Dĺžka domény Doména .dk môže byť dlhá medzi 1 - 63 znakmi. Možno použiť pomlčky, nie však na začiatku alebo na konci domény, a nie 2 po sebe idúce (napríklad aa-bb.dk).
Kontakty technický kontakt musí zodpovedať tomuto typu kontaktu:
  • Súkromná osoba

Ďalšie informácie

Výhody

Najmä v Dánsku sú domény .dk veľmi populárne: dánske spoločnosti a jednotlivci používajú doménu najvyššej úrovne na preukázanie kultúrneho, hospodárskeho a etnického vzťahu s Dánskom a jeho obyvateľmi. V rámci krajiny je doména .dk stále široko používaná pre projekty, ktoré sú optimalizované pre vyhľadávače. Dôvod: V samotnom Dánsku doména .dk je veľmi vysoká, pretože je to najdôležitejšie rozšírenie domény pre dánskych používateľov.

Ak chcete kúpiť a zaregistrovať svoju osobnú doménu .dk, musíte mať na pamäti niekoľko vecí Ak chcete zabezpečiť plynulý chod vašej objednávky: K dispozícii máte celkovo 3 až 63 znakov. Čisté číselné domény sú povolené. Najmä v dánskom regióne existujú niektoré špeciálne znaky, ktoré môžete použiť aj vo vašej doméne - tieto zahŕňajú æ, ø, å, ö, ä, ü a é. Nemecké umlauty však nie sú povolené. Vzhľadom na svoju blízkosť k škandinávskym susedom a Nemecku sú tu aj niektoré súvisiace domény: nemecká .de doména a nórčina doména .no.com je jednou z nich.

Ako už bolo spomenuté vyššie, je možné, aby každý používateľ internetu z celého sveta kúpil a zaregistroval doménu .dk. Organizácie musia tiež poskytnúť svoje identifikačné číslo DPH. Samozrejme, ak chcete používať svoje vlastné menné servery, nie je to problém: Napíšte správu nášmu zákazníckemu servisu na adrese support@easyname.com alebo alternatívne prostredníctvom nášho kontaktného formulára. Vašu žiadosť odpovieme čo najskôr a poskytneme komplexné informácie o vašich možnostiach.

Štatistika

Dánsko sa nachádza v južnej Škandinávii a na severnej hranici Spolkovej republiky Nemecko. Krajina má približne 5,5 milióna obyvateľov a má celkovú plochu približne 43,100 kilometrov štvorcových, s výnimkou pridružených regiónov Grónska a Faerských ostrovov. Celkovo bolo v júli 2012 pridelených približne 1,2 milióna domén .dk a do piatich rokov sa počet zaregistrovaných internetových adries takmer zdvojnásobil.

V každom prípade vám odporúčame, aby ste vašu doménu .dk čo najbližšie Kúpiť rýchlo a zaregistrovať sa, pretože najmä dánske spoločnosti a jednotlivci už dlho uznávajú potenciál domény najvyššej úrovne.