Informácie o cenách

Nastavenie 0,00 €
Registrácia 16,58 €
Predĺženie 16,58 €
Transfer domény (bez ročného poplatku) 16,58 €
Zmena majiteľa 40,83 €
Úprava údajov domény 0,00 €

Užitočné informácie o doménach .co.uk

Trendy & Všeobecné informácie

Doména najvyššej úrovne v Spojenom kráľovstve, ktorá je špecifická pre danú krajinu, sa vyznačuje zvláštnosťou, že záujemcovia môžu nakupovať a registrovať iba tzv. Domény tretej úrovne. Môžete si vybrať z co.uk domény, ktorá je obzvlášť zaujímavá pre firmy, a me.uk doménu pre súkromné osoby a org.uk pre verejné inštitúcie a organizácie. Nákup a registrácia domény .co.uk neznamená žiadne ďalšie byrokratické prekážky: stačí si len uvedomiť, že máte povolené registrovať iba domény tretej úrovne. V opačnom prípade potrebuje easyname len vaše osobné údaje, aby ste si mohli rýchlo a pohodlne kúpiť požadovanú doménu v reálnom čase.

Pri výbere vašej osobnej domény máte nasledujúce možnosti: Máte k dispozícii 3 až 63 znakov, môžete použiť čísla a pomlčky. Bohužiaľ, špeciálne znaky nie sú povolené, ale čisté číselné domény sú.

Všeobecné informácie

Transfer domény Transfer domény .co.uk je možný
Transfer autorizačného kódu Pre transfer .co.uk domény nie je potrebný žiadny autorizačný kód.
Zabezpečenie domény Vo vašej doméne .co.uk nemôžete nastaviť zámok prenosu
Zmena vlastníka Zmena vlastníka pre domény .co.uk je možná
Medzinárodné doménové názvy (IDN) Vaša doména .co.uk môže obsahovať špeciálne znaky
Číslicová doména Doména .co.uk sa nemôže skladať len čísiel
Registračný úrad Nominet (Webová stránka | Ustanovenia)

Obdobia

Nová registrácia 1 rok až do max. 10 rokov
Predĺženie 1 rok až do max. 9 rokov
Trvanie registrácie Registrácia domény .co.uk trvá maximálne jeden deň
Výpovedná lehota Výpovedná lehota je 8 dní pred uplynutím platnosti domény.

Osobitné ustanovenia

Dĺžka domény Doména .co.uk môže byť dlhá medzi 1 - 64 znakmi. Možno použiť pomlčky, nie však na začiatku alebo na konci domény, a nie 2 po sebe idúce (napríklad aa-bb.co.uk).

Ďalšie informácie

Výhody

Doména co.uk jasne ukazuje obchodný smer: preto najmä britské spoločnosti alebo spoločnosti s kultúrnymi, etnickými alebo hospodárskymi vzťahmi k Spojenému kráľovstvu a Severnému Írsku nakupujú a registrujú svoju osobnú doménu. Možno predpokladať, že veľká časť registrovaných domén je registrovaná na britskom území, pretože doména co.uk ponúka obrovské výhody v oblasti optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) a návštevníka webovej stránky: Medzinárodná vyhľadávačová miera co.uk Doména je výrazne vyššia, pretože je jedným z najpopulárnejších koncov domén po celom svete. Návštevník tiež okamžite rozpozná, že ide o webovú stránku s pravdepodobne prevažne anglicky orientovaným obsahom, ktorý má aj podnikateľskú orientáciu.

easyname je váš kompetentný kontaktný partner pre domény, hosting a webové služby , Naša služba zákazníkom Vám poradí s rozsiahlym portfóliom a vašimi osobnými možnosťami hostingu. Môžete nám vždy napísať správu: Ak máte akékoľvek otázky, návrhy alebo problémy, použite náš kontaktný formulár alebo napíšte e-mail na adresu support@easyname.com

Britské spoločnosti a súkromné ​​osoby majú okrem alternatívnej domény niekoľko alternatívnych možností kúpiť a zaregistrovať doménu Anglicka: Okrem domény gb.net a domény gb.com, generický Domény najvyššej úrovne .com a .org veľkého záujmu.

Štatistika

Štúdia publikovaná v novembri 2011 ukazuje enormné rozšírenie domény co.uk: s viac ako 9,8 miliónmi registrovaných domén je doména co.uk štvrtou najpopulárnejšou doménou najvyššej úrovne na celom svete.

Späť v roku 1985 bola zavedená britská doména najvyššej úrovne. Príslušným registrom je britská spoločnosť Nominet. Ďalšie služby a informácie o doméne co.uk nájdete na webovej stránke zodpovedného registra, ktorý je prístupný na www.nic.uk.