Informácie o cenách

Nastavenie 0,00 €
Registrácia 24,92 €
Predĺženie 24,92 €
Transfer domény (vrátane ročného poplatku) 24,92 €
Zmena majiteľa 0,00 €
Úprava údajov domény 0,00 €
Obnovenie po odstránení 91,67 €

Užitočné informácie o doménach .cc

Trendy & Všeobecné informácie

Doména .cc je ccTLD špecifická pre danú krajinu, ktorá je geograficky priradená kokosovým ostrovom v Indickom oceáne. Politicky domény .cc patria do Austrálie. Program ccTLD bol spustený v roku 1997 a registrované domény sú spravované eNIC, subdodávateľom spoločnosti VeriSign, kde si môžete okrem iného zakúpiť domény.com.
Ktokoľvek dokáže kúpiť a zaregistrovať doménu .cc, špeciálnou vlastnosťou je minimalistický systém WHOIS, ktorý umožňuje majiteľom domén zaregistrovať doménu .cc takmer úplne anonymne.

Všeobecné informácie

Transfer domény Transfer domény .cc je možný
Transfer autorizačného kódu Pre transfer .cc domény je potrebný autorizačný kód
Zabezpečenie domény Na svojej doméne .cc môžete nastaviť zámok prenosu
Zmena vlastníka Zmena vlastníka pre domény .cc je možná
Medzinárodné doménové názvy (IDN) Vaša doména .cc môže obsahovať špeciálne znaky
Číslicová doména Doména .cc sa nemôže skladať len čísiel
Registračný úrad Verisign (Webová stránka)

Obdobia

Nová registrácia 1 rok až do max. 10 rokov
Predĺženie 1 rok až do max. 9 rokov
Trvanie registrácie Registrácia domény .cc trvá len pár sekúnd.
Výpovedná lehota Výpovedná lehota je 8 dní pred uplynutím platnosti domény.

Osobitné ustanovenia

Dĺžka domény Doména .cc môže byť dlhá medzi 3 - 63 znakmi. Možno použiť pomlčky, nie však na začiatku alebo na konci domény, a nie 2 po sebe idúce (napríklad aa-bb.cc).

Ďalšie informácie

Výhody

Aj keď je TLD doménou špecifickou pre konkrétnu krajinu, iba časť zlúčených domén skutočne používajú rezidenti alebo spoločnosti z Kokosových ostrovov. Rozšírenie domény sa skôr predáva ako druhý .com as rôznymi význammi skratky "CC", napríklad pre "Creative Commons" alebo "Carbon Copy" v E Reklamovaná hlavička pošty. TLD je tiež príťažlivá pre potenciálnych majiteľov domén, ktorí chcú kúpiť alebo zaregistrovať takmer anonymnú doménu. Minimalizačný systém WHOIS uvádza iba registrátora domén, takže skutočný prevádzkovateľ webovej stránky môže pracovať takmer úplne anonymne.

Doména .cc je tiež charakterizovaná voľne voliteľnou dĺžkou medzi 2 a 63 znakmi, sú dovolené špeciálne znaky a čisté číselné domény. Registrácia požadovaných domén trvá zvyčajne len niekoľko sekúnd, doba upozornenia je tri dni pred uplynutím platnosti domény. Teraz existuje niekoľko známych domén v nemeckom jazyku, ktoré sa spoliehajú na ccTLD .cc a primárne Ponúkajte internetové služby alebo informácie, ako napríklad porovnávanie cien alebo slovníky. Zainteresovaní správcovia webových stránok by preto mali čo najrýchlejšie zakúpiť a zaregistrovať požadované domény, pretože sa očakáva, že popularita domény sa v blízkej budúcnosti zvýši, a tak počet dostupných internetových adries klesne.

Štatistika

Počet registrovaných domén .cc ďaleko presahuje počet obyvateľov (tesne pod 600). Nemôžete nájsť oficiálne fakty o počte registrovaných domén, doména .cc sa nezobrazuje v top 30 najobľúbenejších TLD, záujem veľkých firiem v doménach .cc nemusí byť nutne daný. Internetové fóra, poskytovatelia služieb alebo poskytovatelia telefónnych služieb sa však spoliehajú na doménu .cc.

Zaujímavé je, že rozšírenie .co.cc bolo odvtedy zakázané z indexu Google na spamovanie a phishing. Toto rozšírenie je tiež založené na ccTLD .cc, ale bola doplnená juhokórejskou spoločnosťou do subdomény .co - táto doména by mala byť v každom prípade zachovaná. Lepšie zakúpte a zaregistrujte konvenčnú doménu .cc, ktorá nebude penalizovaná vyhľadávacími nástrojmi. Rozhodnite sa pre túto doménu a vystupujte zo súťaže s kreatívnym obsahom.