Informácie o cenách

Nastavenie 0,00 €
Registrácia 19,92 €
Predĺženie 19,92 €
Transfer domény (vrátane ročného poplatku) 19,92 €
Zmena majiteľa 0,00 €
Úprava údajov domény 0,00 €
Obnovenie po odstránení 91,67 €

Užitočné informácie o doménach .org

Trendy & Všeobecné informácie

Doména .org je jednou z pôvodných domén najvyššej úrovne, ktoré existovali od roku 1985. Bol určený pre nekomerčné organizácie, ktoré neboli zahrnuté do inej domény najvyššej úrovne. Doména .org patrí do skupiny takzvaných generických domén najvyššej úrovne (gTLD), ktoré všeobecne znamenajú "popisné", pretože skratka .org už odhaľuje veľa o orientácii TLD. Keďže neexistujú žiadne pravidlá týkajúce sa obstarávania alebo obmedzenia registrácie pre domény .org, každý webmaster a správca na celom svete môže kúpiť a zaregistrovať požadovanú internetovú adresu.

Domény .org sú spravované registrom verejného záujmu, ktorý spravuje affilias ktorej úlohou je spravovať domény .mobi a .info .

Všeobecné informácie

Transfer domény Transfer domény .org je možný
Transfer autorizačného kódu Pre transfer .org domény je potrebný autorizačný kód
Zabezpečenie domény Na svojej doméne .org môžete nastaviť zámok prenosu
Zmena vlastníka Zmena vlastníka pre domény .org je možná
Medzinárodné doménové názvy (IDN) Vaša doména .org môže obsahovať špeciálne znaky
Číslicová doména Doména .org sa nemôže skladať len čísiel
Registračný úrad Public Interest Registry (Webová stránka | Ustanovenia)

Obdobia

Nová registrácia 1 rok až do max. 10 rokov
Predĺženie 1 rok až do max. 9 rokov
Trvanie registrácie Registrácia domény .org trvá len pár sekúnd.
Výpovedná lehota Výpovedná lehota je 4 dní pred uplynutím platnosti domény.

Osobitné ustanovenia

Dĺžka domény Doména .org môže byť dlhá medzi 2 - 63 znakmi. Možno použiť pomlčky, nie však na začiatku alebo na konci domény, a nie 2 po sebe idúce (napríklad aa-bb.org).

Ďalšie informácie

Výhody

Okrem pôvodne zamýšľaného účelu, tj používania nekomerčných organizácií, doména .org sa často používa aj v projektoch slobodného softvéru alebo v programoch s otvoreným zdrojovým kódom - Linux a Firefox napríklad zabezpečili doménu .org pre svoje bezplatné produkty.

Keďže neexistujú žiadne obmedzenia registrácie v doménach .org, každý používateľ na celom svete si môže zakúpiť a zaregistrovať internetovú adresu prostredníctvom TLD .org. easyname vám radi pomôže - ak máte akékoľvek otázky alebo problémy, kontaktujte náš zákaznícky servis: Napíšte nám správu priamo prostredníctvom kontaktného formulára alebo nám pošlite e-mail na adresu support@easyname.com.

Predtým Ak chcete kúpiť a zaregistrovať svoju doménu .org, musíte skontrolovať správnu syntax: máte medzi 3 a 63 znakmi - špeciálne znaky a čísla v doméne sú povolené. Môžete tiež zaregistrovať a kupovať čisté číselné domény s doménou najvyššej úrovne .org.

Keďže rozšírenie domény .org patrí do skupiny všeobecných domén najvyššej úrovne, existuje aj veľa súvisiacich TLD: Patria sem napríklad mobilná doména .mobi alebo doména .info pre poskytovateľov informačných služieb. Krajiny špecifické ccTLD .de Nemecka a .ch Švajčiarsko sú tiež spojené na .org gTLD.

Štatistika

V medzinárodnom porovnaní je doména .org jednou z najpopulárnejších generických domén najvyššej úrovne. S približne 10 miliónmi registrovaných domén je TLG .org len za zlomkom za .de doménou. Nemožno s istotou povedať, že doména .org sa v niektorých krajinách používa veľmi často - doména najvyššej úrovne je v každom prípade silne umiestnená na medzinárodnej úrovni, pretože organizácie a administrátori z Austrálie, Japonska, Bolívie, Uruguaja, Turecka , Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a mnoho ďalších krajín používa doménu .org pre svoje webové projekty.

Uistite sa, že si uložte svoju osobnú doménu .org a zaregistrujte sa a zaregistrujte sa na adrese easyname - ponúkame vynikajúce služby, spravodlivé podmienky a rýchle, nekomplikované spracovanie vašej objednávky.