Informácie o cenách

Nastavenie 0,00 €
Registrácia 24,92 €
Predĺženie 24,92 €
Transfer domény (vrátane ročného poplatku) 24,92 €
Zmena majiteľa 0,00 €
Úprava údajov domény 0,00 €

Užitočné informácie o doménach .sk

Trendy & Všeobecné informácie

Doména .sk je oficiálnou národnou doménou Slovenska. Ako doména najvyššej úrovne je obľúbenou nielen na Slovensku, alej aj v susednom Česku. Kúpiť a registrovať .sk domény si môžu internetoví užívatelia už od roku 1993. Registrované domény spravuje národný správca domén SK-NIC, a.s. so sídlom v Bratislave. Ak máte akékoľvek otázky k objednávaciemu procesu alebo k registrácii, náš support tím vám veľmi rád pomôže a poradí.

Všeobecné informácie

Transfer domény Transfer domény .sk je možný
Transfer autorizačného kódu Pre transfer .sk domény je potrebný autorizačný kód
Zabezpečenie domény Na svojej doméne .sk môžete nastaviť zámok prenosu
Zmena vlastníka Zmena vlastníka pre domény .sk je možná
Medzinárodné doménové názvy (IDN) Vaša doména .sk nemôže obsahovať špeciálne znaky
Číslicová doména Doména .sk môže obsahovať len čísla

Obdobia

Nová registrácia 1 rok až do max. 10 rokov
Predĺženie 1 rok až do max. 10 rokov
Trvanie registrácie Registrácia domény .sk trvá len pár sekúnd.
Výpovedná lehota Výpovedná lehota je 32 dní pred uplynutím platnosti domény.

Osobitné ustanovenia

Dĺžka domény Doména .sk môže byť dlhá medzi 3 - 63 znakmi. Možno použiť pomlčky, nie však na začiatku alebo na konci domény, a nie 2 po sebe idúce (napríklad aa-bb.sk).
Sídlo Vlastník musí mať sídlo v:
  • Európska únia
  • Spojené kráľovstvo
  • Chorvátsko
  • Island
  • Lichtenštajnsko
  • Nórsko

Ďalšie informácie

Výhody

Domény s .sk koncovkou sa tešia veľkej popularite nielen doma na Slovensku. Aj v iných štátoch, napríklad v spomínanej Českej republike, kde býva často v prvej desiatke vyhľadávacích rebríčkov Google a i. Obzvlášť atraktívne sú .sk domény pre súkromné osoby a rovnako aj pre podnikateľov a nadnárodné spoločnosti, ktoré podnikajú na Slovensku.

.sk doménu si môže medzičasom kúpiť a zaregistrovať cez internet užívateľ z akéhokoľvek štátu, pokiaľ má doručovaciu adresu v rámci EÚ, bez ohľadu na to, či sa jedná o slovenského občana, alebo nie.

Ak si chcete zaregistrovať .sk doménu, overte si ju jednoducho v našom domainchecku (overovači) a zistíte, či je vaša doména ešte stále voľná. Ak ste si tú svoju našli, neváhajte a zaregistrujte si ju čo najrýchlejšie, aby vás niekto nepredbehol a “nevyfúkol” vám nový originálny názov k vašej novej webstránke alebo projektu. Nezabudnite na to, že doménu môžete využiť nielen ako názov vašej webstránky, ale aj pre vaše e-maily.

easyname je partnerom slovenského správcu domén (SK-NIC), preto prebieha registrácia slovenských domén a ich spracovanie v easyname jednoducho a rýchlo. Pri objednávke vašej domény stačí, ak zadáte svoje bežné fakturačné údaje. Za normálnych okolností je vaša doména dostupná za pár hodín, po aktualizácii DNS záznamov.

V prípade, ak už máte doménu u iného registrátora a chcete prejsť k easyname, stačí, ak si vašu terajšiu doménu len pár klikmi transferujete k nám. K úspešnému transferu domény potrebujete autorizačný kód (EPP kód) od súčasného registrátora.

Štatistika

V roku 2015 evidoval národný registrátor domén SK-NIC, a.s. viac ako 300 000,00 zaregistrovaných sk. domén. Medzičasom sa tento počet zvýšil a pred pár mesiacmi to už bolo viac ako 390 000,00 registrovaných .sk domén.