Informácie o cenách

Nastavenie 0,00 €
Registrácia 82,50 €
Predĺženie 82,50 €
Transfer domény (bez ročného poplatku) 82,50 €
Zmena majiteľa 0,00 €
Úprava údajov domény 0,00 €

Užitočné informácie o doménach .af

Trendy & Všeobecné informácie

Od októbra 1997 existuje doména .af ako doména najvyššej úrovne Afganistanu pre konkrétnu krajinu. Keďže na začiatku bola súkromná osoba z Kábulu zodpovedná za registráciu domény .af, spracovali sa len niekoľko objednávok. V priebehu afganskej občianskej vojny IANA (Internet Assigned Numbers Authority) stratila kontakt s registrátorom, na základe čoho sa registrácia nových domén náhle zastavila a bola možná od septembra 2002. Všetci zainteresovaní užívatelia internetu po celom svete môžu Zakúpte a zaregistrujte doménu .af na druhej úrovni - objednávky domény tretej strany sú vyhradené výhradne pre občanov a podniky v Afganistane.

Všeobecné informácie

Transfer domény Transfer domény .af je možný
Transfer autorizačného kódu Pre transfer .af domény je potrebný autorizačný kód
Zabezpečenie domény Na svojej doméne .af môžete nastaviť zámok prenosu
Zmena vlastníka Zmena vlastníka pre domény .af je možná
Medzinárodné doménové názvy (IDN) Vaša doména .af nemôže obsahovať špeciálne znaky
Číslicová doména Doména .af môže obsahovať len čísla
Registračný úrad NIC.af (Webová stránka | Ustanovenia)

Obdobia

Nová registrácia 1 rok až do max. 5 rokov
Predĺženie 1 rok
Trvanie registrácie Registrácia domény .af trvá len pár sekúnd.
Výpovedná lehota Výpovedná lehota je 4 dní pred uplynutím platnosti domény.

Osobitné ustanovenia

Dĺžka domény Doména .af môže byť dlhá medzi 3 - 63 znakmi. Možno použiť pomlčky, nie však na začiatku alebo na konci domény, a nie 2 po sebe idúce (napríklad aa-bb.af).

Ďalšie informácie

Výhody

Vďaka liberálnym usmerneniam o verejnom obstarávaní môžu zainteresovaní užívatelia kúpiť a zaregistrovať doménu .af v Afganistane, ako aj v mnohých ďalších krajinách. Najmä spoločnosti a jednotlivci z národa, ako aj okolité krajiny sa spoliehajú na potenciál domény .af a vďaka doméne najvyššej úrovne preukazujú ekonomickú, kultúrnu alebo etnickú orientáciu smerom k Afganistanu.

Ak je vaša Ak chcete kúpiť a zaregistrovať osobné .af domény, od vás nepotrebujeme žiadne informácie okrem požadovanej domény a osobných údajov. Napriek tomu by sme vás chceli požiadať o výber domény podľa nasledujúcich kritérií: Pri výbere vašej internetovej adresy je k dispozícii celkovo 3 až 63 znakov. Môžete použiť čísla a pomlčky v rámci adresy, ako aj čisté číselné domény. Bohužiaľ nie je povolené používanie špeciálnych znakov vo vašej doméne .af.

Hľadáte ďalšiu doménu? Ako napríklad o doméne .cx vianočného ostrova alebo ázijskej doméne? easyname vám poskytuje doménu .cn pre Čínu a .tw doménu pre Taiwan. Samozrejme môžete kúpiť a zaregistrovať všetky domény jednoducho a v reálnom čase.

Štatistika

Bohužiaľ neexistujú presné údaje o počte registrovaných domén .af. Zodpovednosťou za správu je afganské ministerstvo komunikácií a IT. Vzhľadom na to, že krajina je stále charakterizovaná politickými nepokojmi, možno predpokladať, že veľká časť registrovaných domén sa pripisuje spoločnostiam alebo zahraničným súkromným osobám alebo spoločnostiam.