Informácie o cenách

Nastavenie 0,00 €
Registrácia 74,17 €
Predĺženie 74,17 €
Transfer domény (vrátane ročného poplatku) 74,17 €
Zmena majiteľa 0,00 €
Úprava údajov domény 0,00 €

Užitočné informácie o doménach .hm

Trendy & Všeobecné informácie

Doména .hm je o niečo viac exotická doména, ktorá sa končí: Existuje od júla 1997 ako oficiálna doména najvyššej úrovne na súostroví Heard a McDonald Islands. Z politického hľadiska sú ostrovy od roku 1947 súčasťou Austrálie, aj keď sú približne 3 800 kilometrov od austrálskeho kontinentu. Ostrovy Heard a McDonald sú neobývané, preto sa domáce používanie nezaznamenáva.

Preto je k dispozícii aj každý užívateľ internetu na celom svete kúpiť doménu .hm a zaregistrovať sa. Registrované domény sú spravované prostredníctvom registra "HM Domain Registry" so sídlom v Austrálii.

Všeobecné informácie

Transfer domény Transfer domény .hm je možný
Transfer autorizačného kódu Pre transfer .hm domény nie je potrebný žiadny autorizačný kód.
Zabezpečenie domény Vo vašej doméne .hm nemôžete nastaviť zámok prenosu
Zmena vlastníka Zmena vlastníka pre domény .hm je možná
Medzinárodné doménové názvy (IDN) Vaša doména .hm nemôže obsahovať špeciálne znaky
Číslicová doména Doména .hm môže obsahovať len čísla

Obdobia

Nová registrácia 1 rok až do max. 10 rokov
Predĺženie 1 rok
Trvanie registrácie Registrácia domény .hm trvá len pár sekúnd.
Výpovedná lehota Výpovedná lehota je 14 dní pred uplynutím platnosti domény.

Osobitné ustanovenia

Dĺžka domény Doména .hm môže byť dlhá medzi 3 - 63 znakmi. Možno použiť pomlčky, nie však na začiatku alebo na konci domény, a nie 2 po sebe idúce (napríklad aa-bb.hm).

Ďalšie informácie

Výhody

Ako už bolo uvedené, ostrovy Heard a McDonald sú neobyvatelnou ostrovnou skupinou, takže domény .hm používajú výlučne zahraniční používatelia internetu na rôzne projekty. Je pravda, že doména .hm je v súčasnosti jednou z exotických a málo používaných domén najvyššej úrovne, ale práve tam môžu inovatívne spoločnosti profitovať a kúpiť a zaregistrovať svoju osobnú internetovú adresu v doméne najvyššej úrovne .hm.

Ak chcete kúpiť a zaregistrovať vašu osobnú adresu .hm, odporúčame vám vziať na vedomie niektoré rady pri výbere vašej internetovej adresy: Môžete si vybrať medzi 3 a 63 znakmi, môžete v rámci domény používať čisté číselné domény a čísla , Bohužiaľ, špeciálne znaky nie sú povolené.

Jednou z príbuzných domén je doména .gs Južnej Georgie a južných Sandwichov ostrovov - vzťah Je to spôsobené malým počtom obyvateľov, hoci Južná Gruzínsko a Južné Sandwichove ostrovy majú v porovnaní s ostrovmi Heard a McDonald impozantnými 2 stálymi obyvateľmi.

Štatistika

Doména .hm v súčasnosti patrí do exotickej koncovky domén, ktorá sa používa hlavne pre inovatívne a nové webové projekty. Orientácia špecifická pre daný sektor ešte nie je rozpoznateľná. Nie je však vylúčené, že domény .hm budú v blízkej budúcnosti skutočným zasväteným tipom medzi neobvyklé domény najvyššej úrovne špecifické pre danú krajinu, preto Vám odporúčame, aby ste si doménu .hm kúpili za spravodlivých podmienok na adrese easyname a zaregistrujte sa.