Hosting & doména na jeden rok zadarmo Zúčastnite sa hneď teraz!
Slovensko Slovensko

Prenos domény

www.
Jedna doména v riadku Hľadať konkrétnu doménu

Ľahko prenesieme vašu doménu do easyname!

  • Presné pokyny pre jednotlivé domény
  • Okamžitý štart prenosu
  • ľahké
  • rýchle
  • dobre usporiadané

Prenos domény možno porovnať so zmenou svojho mobilného operátora. Neuveriteľná ponuka, lepšie služby, lepší dosah siete, spoľahlivosť a servisný tím s vynikajúcou povesťou môžu byť dobrými dôvodmi na prechod k novému poskytovateľovi služieb. Tí, ktorí si chcú svoje telefónne číslo preniesť, pretože všetci priatelia, príbuzní, kolegovia alebo zákazníci majú uložené presne toto číslo, musia urobiť určité opatrenia. Podobne je to pri prenose domény.

Prenos domény vyžaduje čas. Hoci to netrvá dlho, je potrebné začať dva týždne pred uplynutím platnosti pri medzinárodných prenosoch a päť dní pri prenosoch domén .AT a .DE.

Úroveň obtiažnosti:
ľahké-okamžité
Trvanie:
15 min. (vrátane možnej čakacej doby z dôvodu aktualizácie služby WHOIS)
Trvanie prenosu:
Niekoľko minút (domény .de a domény .at) až niekoľko dní (medzinárodné domény)
Ideálna chvíľa na prenos domény:
Asi 2 týždne pred uplynutím platnosti

S cieľom udržať prenos domény bez ťažkostí ponúkame kontrolný zoznam s vysvetleniami. Ak spĺňate všetky položky na kontrolnom zozname, prenos domény prebehne hladko.

Doméne neuplynie platnosť

Prenos domény nie je možný, ak už uplynula platnosť domény. Môžete si však za výhodnú cenu zaregistrovať novú doménu.

Doména je stále aktívna a v nasledujúcich dňoch neuplynie jej platnosť

Domény s príponami .DE a .AT môžu byť prenesené rýchlo. Odporúčame však preniesť čo najskôr a začať proces prenosu najneskôr päť dní pred dátumom ukončenia platnosti domény. tak bude rozumný dostatok času reagovať v prípade nečakaných ťažkostí, napr. zamietnutia prenosu e-mailu.

Ak spĺňate všetky položky na kontrolnom zozname, je nepravdepodobné, že by vznikli nejaké problémy.

Kontaktné e-mailové adresy v službe WHOIS sú aktuálne

Po spustení prenosu bude žiadosť o prenos odoslaná na e-mailovú adresu vlastníka domény. Použije sa e-mailová adresa zaregistrovaná v službe WHOIS (databáza s informáciami o vlastníkovi domény). Ak sú údaje aktuálne, možno sa vyhnúť oneskorenej alebo opakovanej žiadosti o prenos. Ak nedostanete e-mail, hoci je vaša zaregistrovaná e-mailová adresa správna, skontrolujte priečinok nevyžiadanej pošty na konte.

Služby, ako je napríklad WhoisGuard, nie sú aktivované

Služby, ako je napríklad WhoisGuard, chránia vaše meno, adresu, telefónne číslo a e-mailovú adresu pred verejnosťou nazerajúcou do databázy služby WHOIS. pred spustením prenosu domény deaktivujte túto službu, pretože chránené údaje sú potrebné na samotný prenos.

Doména musí byť staršia ako 60 dní, prípadne prenos domény musí byť starší než 60 dní

Die Regel der 60 Tage Transfersperre wurde von den jeweiligen Registries aufgestellt und jeder Domainprovider muss sich an diese Vorgabe halten. Vermutungen, warum es diese 60 Tage Sperre für Domain Transfers gibt, gehen von “Schutz vor Hijacking” über “Hürde für Domain Name Speculators”. In den meisten Fällen sollte diese Regelung aber keine großen Probleme mit sich bringen.

Je možné predísť tomuto 60-dňovému blokovaniu?

Nie, nie je to možné. Ale stane sa, že domény staršie ako 60 dní nie sú prenesené, pretože položka WHOIS bola aktualizovaná. Ak bola aktualizovaná len e-mailová adresa a nie položka poskytovateľa (registrátora), nie je to dôvod na blokovanie a je to v rozpore so smernicami ICANN.

Na tejto doméne nie je blokovaný prenos

Ist der Status der Domain in “REGISTRAR-LOCK” oder “clientTransferProhibited” (im WHOIS-Eintrag ersichtlich), kann die Domain nicht zu einem neuen Registrar (Provider) transferiert werden. Heben Sie diese Sperre in der Domain Verwaltung Ihres alten Registrars auf bzw. lassen Sie diese Sperre durch Ihren alten Registrar aufheben falls Sie Ihre Domains nicht selbst verwalten können.

Máte aktuálny kľúč EPP pre doménu

V závislosti od poskytovateľa sa môže kľúč EPP nazývať inak. Jeho synonymá sú Kód AUTH, Overovací kód, Prenosový overovací kód, Kód EPP alebo Prenosový kód. Nikdy sa však nemení jeho funkcia, najmä na prevenciu pred nepovoleným prenosom domény.

Každá doména má jedinečný kľúč EPP, ktorý pozná len registrovateľ (vlastník domény) a aktuálny registrátor (poskytovateľ). Vlastník domény použije kľúč EPP ako identifikačný nástroj, keď je prenos domény od aktuálneho poskytovateľa k novému hotový. Takto sa zabraňuje možnému zneužitiu.

Kľúč EPP nájdete v každej časti spravovania domény. Ak nie, môžete si ho vyžiadať priamo od poskytovateľa (registrátora).